הספריה

/הספריה
הספריה 2018-09-12T13:29:11+00:00

הספריה

הספרייה הוקמה בשנת 1965, כאשר אבן הפינה הונחה בשנת 1963. בטכס הפתיחה של הספרייה נכחו ראש הממשלה דאז, לוי אשכול, שר התרבות אבא אבן, ראש עיריית תל אביב יפו מרדכי נמיר, ועוד נכבדים.

זו הייתה הספרייה העירונית הראשונה ביפו ובאותם ימים גם הגדולה בספריות תל אביב יפו. שמה אז היה "ספריית מרכז יפו" והיא נחשבה לממשיכתה של הספרייה העברית הציבורית הראשונה "שער ציון", אשר נוסדה ביפו בשנת 1891.

כאז, גם היום משמשת הספרייה מרכז תרבותי לקהילה היפואית המשתנה והמגוונת. בספרייה מתקיימות מזה כעשור סדנאות כתיבה דו לשוניות לבני נוער. הנערות והנערים המשתתפים בסדנאות נחשפים לספרות קלאסית ועכשווית, ומתנסים בכתיבה יצירתית מקורית, בערבית או בעברית.

כמו כן, מתקיימת בספרייה מזה כשלוש שנים, שעת סיפור דו לשונית, בערבית ועברית, לילדים בגילאי 3 – 8. שעת הסיפור הדו לשונית נוסדה עם צמיחתו של החינוך הדו לשוני ביפו, ומלווה אותו במגמה לחזקו ולהעשירו.

בצד שעת הסיפור הדו לשונית ממשיכה הספרייה בשעת סיפור בעברית לגיל הרך.

מועדון הקריאה למבוגרים, הפועל מזה כ-10 שנים, נהפך מזה כבר למוסד תרבותי בפני עצמו, המושך אליו קהל לא רק מיפו, אלא מתל אביב כולה ומערים סמוכות לה. במפגשים של מועדון הקריאה מתוודעים המשתתפים לספרות קלאסית ועכשווית, מקורית ומתורגמת, דנים ביצירות ונפגשים עם סופרות וסופרים עכשוויים.

בנוסף, הספרייה מעסיקה מתנדבים המסייעים לילדים בהכנת שיעורי בית ובלמידה בכלל.

אירועים

אין אירועים לחודש זה.
אל כל האירועים